Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Żywy Różaniec

Współczesny świat na nowo odkrywa różaniec. Wielkie zasługi ma tu papież Jan Paweł II. Kiedy rozpoczynał swój pontyfikat, wydawało się, że modlitwa różańcowa powoli odchodzi do lamusa. Postrzegana była jako modlitwa płytka, raczej ustna, dla starszych kobiet, w której koncentrowano się głównie na jego zewnętrznej stronie, czyli powtarzaniu Pozdrowienia Anielskiego.
 
Różaniec jest skarbem, który trzeba nam stale na nowo odkrywać. Jeśli kochamy różaniec, modlimy się nim, przemienia on nasze życie. Prawdziwa modlitwa różańcowa nigdy nie zatrzymuje się na etapie słów - ona przemienia serce człowieka. Jeśli uczymy się patrzeć na życie tak jak Maryja, stajemy się do Niej podobni, a zatem silni mocą Jezusa. Stąd właśnie płynie wielka moc różańca - to moc miłości Matki, jej Niepokalanego Serca. Miłości, która jej kazała powiedzieć Bogu tak w Nazarecie podczas zwiastowania, a później powtarzać zgodę na Boże działanie aż do końca. Przez różaniec Maryja uczy nas, jak odczytywać znaki czasu, rozpoznawać wolę Bożą i poddawać się jej, a przez to zmieniać siebie samych i świat wokół nas. Przez różaniec upodabnia Ona nasze serca do swego Serca Niepokalanego. To właśnie sekret mocy różańca i powód, dla którego nieprzyjaciel drży na samą myśl o tej prostej, niepozornej, ale jakże pięknej i skutecznej modlitwie.

W naszej parafii w formie zorganizowanej modli się na Różańcu 8 Róż Żywego Różańca. W każdą I niedzielę miesiąca o godz. 11:00 gromadzimy się w kościele, aby uczestniczyć we mszy świętej. Intencja w czasie Eucharystii jest intencją całego miesiąca dla wszystkich członków Żywego Różańca.

 

Zelatorki Żywego Różańca:
Róża I - Zofia Hansch
Róża II - Krystyna Szymańska
Róża III - Janina Jackowiak
Róża IV - Danuta Domaradzka
Róża V - Małgorzata Grochowska
Róża VI - Alicja Chyza
Róża VII - Iza Ciecierska

Zelator Żywego Różańca:
Róża VIII - Tadeusz Grochowski

Intencje Żywego Różańca w roku pańskim 2007:

 

STYCZEŃ - o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku i o powołania kapłańskie i zakonne.

LUTY - o zdrowie dla tych co chorują i zgadzanie się z wolą Bożą w cierpieniu i śmierci.

MARZEC - o nawrócenie grzeszników i większą frekwencję na Mszach świętych niedzielnych.

KWIECIEŃ - o powstanie z nałogów, szczególnie z plagi pijaństwa.

MAJ - o dobre przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania.

CZERWIEC - o pomyślne zakończenie roku szkolnego i zdanie egzaminów.

LIPIEC - o bezpieczne wakacje i udane urlopy.

SIERPIEŃ - o pogodę i pomyślne zbiory.

WRZESIEŃ - w intencji ofiar II wojny światowej i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

PAŹDZIERNIK - o zgodę w rodzinie i przyjazne sąsiedztwo.

LISTOPAD - o wieczny pokój dla zmarłych członkiń Żywego Różańca. Za zmarłe siostry zakonne i zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii.

GRUDZIEŃ - podziękowanie za przeżyty rok, za otrzymane łaski i wszelkie dobro.
 
Dziś jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

Do końca roku zostało162 dni.

Dziś obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Imieniny

Brygidy, Apolinarego

myśl dnia
„Mądrość to cĂłrka doświadczenia.”
Leonardo da Vinci
czytanie

Ga 2, 19-20
Ps 34
J 15, 1-8
liturgia dnia