Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Caritas

Parafialny Zespół "Caritas" w Maszewie istnieje od 1998 r. Jego działalność obejmuje następujące miejscowości:
Maszewo, Radzanek, Mieszkowo, Dobrosławiec, Jarosławki, Wisławie, Stodólsko.
Statutowym zadaniem "Caritas" jest pomoc i wsparcie materialne rodzin wielodzietnych. Każdego roku ze sprzedaży świec, kart świątecznych i różnorodnych artykułów świątecznych wspomagamy rodziny z Maszewa i okolicznych miejscowości, szczególnie w okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, zapoznając się wcześniej z ich sytuacją materialną. Poza tym w ramach akcji letniej organizowane są kolonie dla dzieci. Każdego roku wyjeżdza z naszej parafii 6 dzieci, w roku 2005 z akcji kolonijnej skorzystało 10 dzieci, które nie wiadomo, czy kiedykolwiek wyjechałyby na letni wypoczynek.
Współpracujemy również z "Caritas" w Szczecinie. dzięki tej współpracy oraz ogromnemu zaangażowaniu członków naszego zespołu, organizujemy dostawę darów żywnościowych z Unii Europejskiej w postaci: ryżu, mleka, mąki, serów, makaronu.

Ze Szczecina otrzymujemy również odzież dla najbardziej potrzebujących.

Parafialny Zespół "Caritas" w Maszewie zachęca wszystkich parafian by dostrzegali trudną sytuację rodzin i zgłaszali ją członkom zespołu. spotykamy się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Dziękujemy wszystkim za współpracę na rzecz potrzebujących
 
Lista osób pracujących w Caritasie parafialnym:

1. Małgorzata Rojek
2. Bąk Łucja
3. Kubat Barbara
4. Gromowska Regina
5. Walus Anna
6. Woszczyło Renata
7. Małodecka Jadwiga


          Małgorzata Rojek - przewodnicząca "Caritas" w Maszewie

 

Parafialny Zespół Caritas prosi o odbiór  artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących .

Od kwietnia 2011 roku magazyn Caritasu przy ul M.Buczka jest czynny w poniedziałki od 11.30 do 13.30 

i we wtorki od godz.13.00 do 15.00

19:27:03

 
Dziś jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

Do końca roku zostało313 dni.

Dziś obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Imieniny

Marty, Małgorzaty

myśl dnia
„Ĺťycie kaĹźdego człowieka musi być nieprzerwaną wędrĂłwką ku świętości.”
św. Jan Paweł II
czytanie

1 P 5, 1-4
Ps 23
Mt 16, 13-19
liturgia dnia