Caritas

Parafialny Zespół "Caritas" w Maszewie istnieje od 1998 r. Jego działalność obejmuje następujące miejscowości:
Maszewo, Radzanek, Mieszkowo, Dobrosławiec, Jarosławki, Wisławie, Stodólsko.
Statutowym zadaniem "Caritas" jest pomoc i wsparcie materialne rodzin wielodzietnych. Każdego roku ze sprzedaży świec, kart świątecznych i różnorodnych artykułów świątecznych wspomagamy rodziny z Maszewa i okolicznych miejscowości, szczególnie w okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, zapoznając się wcześniej z ich sytuacją materialną. Poza tym w ramach akcji letniej organizowane są kolonie dla dzieci. Każdego roku wyjeżdza z naszej parafii 6 dzieci, w roku 2005 z akcji kolonijnej skorzystało 10 dzieci, które nie wiadomo, czy kiedykolwiek wyjechałyby na letni wypoczynek.
Współpracujemy również z "Caritas" w Szczecinie. dzięki tej współpracy oraz ogromnemu zaangażowaniu członków naszego zespołu, organizujemy dostawę darów żywnościowych z Unii Europejskiej w postaci: ryżu, mleka, mąki, serów, makaronu.

Ze Szczecina otrzymujemy również odzież dla najbardziej potrzebujących.

Parafialny Zespół "Caritas" w Maszewie zachęca wszystkich parafian by dostrzegali trudną sytuację rodzin i zgłaszali ją członkom zespołu. spotykamy się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Dziękujemy wszystkim za współpracę na rzecz potrzebujących

Lista osób pracujących w Caritasie parafialnym:

1. Małgorzata Rojek
2. Bąk Łucja
3. Kubat Barbara
4. Gromowska Regina
5. Walus Anna
6. Woszczyło Renata
7. Małodecka Jadwiga

Małgorzata Rojek - przewodnicząca "Caritas" w Maszewie

Parafialny Zespół Caritas prosi o odbiór  artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących .

Od kwietnia 2011 roku magazyn Caritasu przy ul M.Buczka jest czynny w poniedziałki od 11.30 do 13.30

i we wtorki od godz.13.00 do 15.00

Wtorek, 12 Grudnia 2017 roku.

Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Joanny, Aleksandra

„Radość jest matką wszystkich cnĂłt.”
Johann Wolfgang Goethe

Iz 40, 1-11