Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Akcja Katolicka

 Parafialny oddział Akcji Katolickiej istnieje w naszej parafii od marca 1997 roku. Od początku istnienia asystentem kościelnym jest proboszcz parafii ksiądz Jan Żyła. Przewodniczącym oddziału Akcji Katolickiej w Maszewie jest od 1997 roku Tadeusz Grochowski. Od powstania Akcji Katolickiej  zmieniał się skład jej członków. Obecnie oddział liczy sobie 10 osób:

 


Stanisław Mołodecki
Małgorzata Grochowska
Dorota Rokoszewska
Danuta Domaradzka
Romualda Komorniczak
Krystyna Szymańska
Anna Wojciechowska
Marcin Wojciechowski
Tadeusz Grochowski

Akcja Katolicka naszej parafii stara się aktywnie włączać w życie parafii współpracując z duszpasterzami. W całym czasookresie istnienia były różne formy i różny stopień aktywności. Obecnie wydajemy kilka razy do roku biuletyn Akcji Katolickiej, w którym opisujemy bieżące wydarzenia jak również włączamy się, poprzez artykuły w nim zawarte, w swoisty rodzaj apostołowania świeckich. Organizujemy piesze pielgrzymki do sąsiednich parafii w dniu ich święta patronalnego - w dniu odpustu.
Spotkania członków Akcji Katolickiej staramy się organizować w ostatni wtorek miesiąca, rozpoczynając od udziału we  Mszy  świętej wieczornej.

  • Pielgrzymi z Maszewa

 

 
Dziś jest:

Środa, 18 Października 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało75 dni.

Dziś obchodzimy

św. Łukasza, ewangelisty, święto

Imieniny

Łukasza, Juliana

myśl dnia
„Komu Ĺźycie nie narzuca Ĺźadnych ciężarĂłw, temu stanie się samo ciężarem.”
Peter Sirius
czytanie

2 Tm 4, 9-17a
Ps 145
Łk 10, 1-9

liturgia dnia