Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Akcja Katolicka

 Parafialny oddział Akcji Katolickiej istnieje w naszej parafii od marca 1997 roku. Od początku istnienia asystentem kościelnym jest proboszcz parafii ksiądz Jan Żyła. Przewodniczącym oddziału Akcji Katolickiej w Maszewie jest od 1997 roku Tadeusz Grochowski. Od powstania Akcji Katolickiej  zmieniał się skład jej członków. Obecnie oddział liczy sobie 10 osób:

 


Stanisław Mołodecki
Małgorzata Grochowska
Dorota Rokoszewska
Danuta Domaradzka
Romualda Komorniczak
Krystyna Szymańska
Anna Wojciechowska
Marcin Wojciechowski
Tadeusz Grochowski

Akcja Katolicka naszej parafii stara się aktywnie włączać w życie parafii współpracując z duszpasterzami. W całym czasookresie istnienia były różne formy i różny stopień aktywności. Obecnie wydajemy kilka razy do roku biuletyn Akcji Katolickiej, w którym opisujemy bieżące wydarzenia jak również włączamy się, poprzez artykuły w nim zawarte, w swoisty rodzaj apostołowania świeckich. Organizujemy piesze pielgrzymki do sąsiednich parafii w dniu ich święta patronalnego - w dniu odpustu.
Spotkania członków Akcji Katolickiej staramy się organizować w ostatni wtorek miesiąca, rozpoczynając od udziału we  Mszy  świętej wieczornej.

  • Pielgrzymi z Maszewa

 

 
Dziś jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

Do końca roku zostało162 dni.

Dziś obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Imieniny

Brygidy, Apolinarego

myśl dnia
„Mądrość to cĂłrka doświadczenia.”
Leonardo da Vinci
czytanie

Ga 2, 19-20
Ps 34
J 15, 1-8
liturgia dnia