Menu główne
Aktualno¶ci
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Akcja Katolicka

 Parafialny oddział Akcji Katolickiej istnieje w naszej parafii od marca 1997 roku. Od pocz±tku istnienia asystentem ko¶cielnym jest proboszcz parafii ksi±dz Jan Żyła. Przewodnicz±cym oddziału Akcji Katolickiej w Maszewie jest od 1997 roku Tadeusz Grochowski. Od powstania Akcji Katolickiej  zmieniał się skład jej członków. Obecnie oddział liczy sobie 10 osób:

 


Stanisław Mołodecki
Małgorzata Grochowska
Dorota Rokoszewska
Danuta Domaradzka
Romualda Komorniczak
Krystyna Szymańska
Anna Wojciechowska
Marcin Wojciechowski
Tadeusz Grochowski

Akcja Katolicka naszej parafii stara się aktywnie wł±czać w życie parafii współpracuj±c z duszpasterzami. W całym czasookresie istnienia były różne formy i różny stopień aktywno¶ci. Obecnie wydajemy kilka razy do roku biuletyn Akcji Katolickiej, w którym opisujemy bież±ce wydarzenia jak również wł±czamy się, poprzez artykuły w nim zawarte, w swoisty rodzaj apostołowania ¶wieckich. Organizujemy piesze pielgrzymki do s±siednich parafii w dniu ich ¶więta patronalnego - w dniu odpustu.
Spotkania członków Akcji Katolickiej staramy się organizować w ostatni wtorek miesi±ca, rozpoczynaj±c od udziału we  Mszy  ¶więtej wieczornej.

  • Pielgrzymi z Maszewa

 

 
Dzi¶ jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodz±:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

Do końca roku zostało313 dni.

DziĹ› obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Imieniny

Marty, Małgorzaty

myśl dnia
„Ĺ»ycie kaĹĽdego czĹ‚owieka musi być nieprzerwanÄ… wÄ™drĂłwkÄ… ku Ĺ›wiÄ™toĹ›ci.”
św. Jan Paweł II
czytanie

1 P 5, 1-4
Ps 23
Mt 16, 13-19
liturgia dnia