Akcja Katolicka

Parafialny oddział Akcji Katolickiej istnieje w naszej parafii od marca 1997 roku. Od początku istnienia asystentem kościelnym jest proboszcz parafii ksiądz Jan Żyła. Przewodniczącym oddziału Akcji Katolickiej w Maszewie jest od 1997 roku Tadeusz Grochowski. Od powstania Akcji Katolickiej  zmieniał się skład jej członków. Obecnie oddział liczy sobie 10 osób:

Stanisław Mołodecki
Małgorzata Grochowska
Dorota Rokoszewska
Danuta Domaradzka
Romualda Komorniczak
Krystyna Szymańska
Anna Wojciechowska
Marcin Wojciechowski
Tadeusz Grochowski

Akcja Katolicka naszej parafii stara się aktywnie włączać w życie parafii współpracując z duszpasterzami. W całym czasookresie istnienia były różne formy i różny stopień aktywności. Obecnie wydajemy kilka razy do roku biuletyn Akcji Katolickiej, w którym opisujemy bieżące wydarzenia jak również włączamy się, poprzez artykuły w nim zawarte, w swoisty rodzaj apostołowania świeckich. Organizujemy piesze pielgrzymki do sąsiednich parafii w dniu ich święta patronalnego - w dniu odpustu.
Spotkania członków Akcji Katolickiej staramy się organizować w ostatni wtorek miesiąca, rozpoczynając od udziału we  Mszy  świętej wieczornej.

• Pielgrzymi z Maszewa