Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Rekolekcje dla młodzieży żeńskiej w Trzęsaczu
  • trzesaczRekolekcje w Trzęsaczu
  • dla młodzieży żeńskiej 
  • 13-16.02.2011r.
     W dniach od 13-16.02.2011r. w Trzęsaczu odbyły się rekolekcje żeńskie dla młodzieży ponad gimnazjalnej. Prowadziły je siostry ze zgromadzenia Uczennic Krzyża. W rekolekcjach tych wzięła również udział młodzież naszej parafii. Oto jak jedna z uczestniczek wspomina ten czas:
     Przyjechałyśmy do wietrznego Trzęsacza, poznałyśmy trzy błękitne Anioły – siostry Uczennice Krzyża, których misją było sprawić, abyśmy jak najowocniej przeżyły te rekolekcje. Wspólna kolacja. Wieczorem śpiewy. Msza połączona z nieszporami, sprawowana przez neoprezbiterów. Coś zaczęło się dziać!
     Poniedziałek. Pobudka bladym świtem, odmówiłyśmy jutrznię – modlitwa z Liturgii Godzin na rozpoczęcie dnia. Pociągające słowa o miłości, przyjaźni, zaufaniu, otwartości. Czas tak szybko pędzi, że zatracamy podstawowe wartości. Bóg cały czas czeka, jest otwarty. W jednej z konferencji zrozumiałam, że ufność w kontekście relacji z Bogiem sięga dalej niż zrozumienie.
     Następnie Eucharystia z księdzem Stanisławem: jesteście jak piękne statki wypływające na morze... Druga nauka o spowiedzi i wybaczeniu. Wieczorem film, który jeszcze bardziej nakłonił nas do myślenia. Po filmie przygotowania do spowiedzi.
     Wtorek dzień najtrudniejszy. Nauki o różnicy między człowiekiem wierzącym a religijnym. Msza o różnicy między życiem a istnieniem. Spowiedź, adoracja, 4 godziny bez telefonu, 3 godziny milczenia – kolacja w ciszy. Tańce modlitewne. Apel Jasnogórski.
     Środa była dniem pożegnania. Dzielenie się świadectwami, wnioskami. W tym dniu też miała miejsce najbardziej wymowna ze Mszy – stojąc przy ołtarzu, dookoła stołu Eucharystycznego. Wróciłyśmy do Maszewa. Relacja z Panem Bogiem podreperowana.

 
Dziś jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

Do końca roku zostało162 dni.

Dziś obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Imieniny

Brygidy, Apolinarego

myśl dnia
„Mądrość to cĂłrka doświadczenia.”
Leonardo da Vinci
czytanie

Ga 2, 19-20
Ps 34
J 15, 1-8
liturgia dnia