Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Rekolekcje dla młodzieży żeńskiej w Trzęsaczu
  • trzesaczRekolekcje w Trzęsaczu
  • dla młodzieży żeńskiej 
  • 13-16.02.2011r.
     W dniach od 13-16.02.2011r. w Trzęsaczu odbyły się rekolekcje żeńskie dla młodzieży ponad gimnazjalnej. Prowadziły je siostry ze zgromadzenia Uczennic Krzyża. W rekolekcjach tych wzięła również udział młodzież naszej parafii. Oto jak jedna z uczestniczek wspomina ten czas:
     Przyjechałyśmy do wietrznego Trzęsacza, poznałyśmy trzy błękitne Anioły – siostry Uczennice Krzyża, których misją było sprawić, abyśmy jak najowocniej przeżyły te rekolekcje. Wspólna kolacja. Wieczorem śpiewy. Msza połączona z nieszporami, sprawowana przez neoprezbiterów. Coś zaczęło się dziać!
     Poniedziałek. Pobudka bladym świtem, odmówiłyśmy jutrznię – modlitwa z Liturgii Godzin na rozpoczęcie dnia. Pociągające słowa o miłości, przyjaźni, zaufaniu, otwartości. Czas tak szybko pędzi, że zatracamy podstawowe wartości. Bóg cały czas czeka, jest otwarty. W jednej z konferencji zrozumiałam, że ufność w kontekście relacji z Bogiem sięga dalej niż zrozumienie.
     Następnie Eucharystia z księdzem Stanisławem: jesteście jak piękne statki wypływające na morze... Druga nauka o spowiedzi i wybaczeniu. Wieczorem film, który jeszcze bardziej nakłonił nas do myślenia. Po filmie przygotowania do spowiedzi.
     Wtorek dzień najtrudniejszy. Nauki o różnicy między człowiekiem wierzącym a religijnym. Msza o różnicy między życiem a istnieniem. Spowiedź, adoracja, 4 godziny bez telefonu, 3 godziny milczenia – kolacja w ciszy. Tańce modlitewne. Apel Jasnogórski.
     Środa była dniem pożegnania. Dzielenie się świadectwami, wnioskami. W tym dniu też miała miejsce najbardziej wymowna ze Mszy – stojąc przy ołtarzu, dookoła stołu Eucharystycznego. Wróciłyśmy do Maszewa. Relacja z Panem Bogiem podreperowana.

 
Dziś jest:

Środa, 18 Października 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało75 dni.

Dziś obchodzimy

św. Łukasza, ewangelisty, święto

Imieniny

Łukasza, Juliana

myśl dnia
„Komu Ĺźycie nie narzuca Ĺźadnych ciężarĂłw, temu stanie się samo ciężarem.”
Peter Sirius
czytanie

2 Tm 4, 9-17a
Ps 145
Łk 10, 1-9

liturgia dnia