Odpust parafialny - kaznodzieja odpustowy ks. Z.N.
  • frontOdpust parafialny
  • MB Częstochowskiej
  • 26.08.2010r.

Dnia 26.08.2010 o godz.17.00 w naszej parafii rozpoczęła się Suma odpustowa. Sprawował Ją ks. Zbigniew Niemasik prob. par. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Dziwnówku. Wierni zgromadzili się w świątyni, aby Matka Boża wysłuchała ich intencji i próśb. Wiadomo, że człowiek nie powinien tylko prosić, dlatego dziękowaliśmy za wszystkie łaski.
     Ty jesteś chlubą naszego narodu. To słowa wyśpiewane w refrenie psalmu. Jak dobrze one opisują to, że wybraliśmy Ją na naszą Królową. W kazaniu usłyszeliśmy że nasze życie powinno wypełnić się wiarą. Możemy przytoczyć sobie pewną sytuacje. Na weselu w Kani Galilejskiej zabrakło wina. Matka Boża poprosiła swojego Syna aby pomógł młodej parze. Jezus przemienił wodę w wino. Tak samo nasze życie powinno się przemieniać i zapełniać modlitwą. Serce Matki jest kochające i gorące. Mimo zadanych jej ciosów, Ona zawsze wybaczy.
     Następne rozważania dotyczyły wolności. Czuć się wolnym, mieć własne słowo. Wolność jest dana człowiekowi, lecz ludzie sami sobie ją odbierają. Nasi przodkowie będąc w niewoli walczyli o nią. Dlatego my jako ludzie wolni powinniśmy w sposób odpowiedzialny z niej korzystać.
     Po Liturgii Eucharystycznej odbyła się procesja wokół świątyni. Na  zakończenie ks. Proboszcz podziękował ks. Zbigniewowi – naszemu byłemu wikariuszowi – przybyłym kapłanom, Akcji Katolickiej, Caritasowi, Żywemu Różańcowi, parafianom, pielgrzymom, oraz tym którzy w sposób czynny zaangażowali się w przygotowanie uroczystości parafialnej, by następnie udać się na festyn parafialny.