Menu główne
Aktualno¶ci
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Odpust parafialny - kaznodzieja odpustowy ks. Z.N.
  • frontOdpust parafialny
  • MB Częstochowskiej 
  • 26.08.2010r.

 
     Dnia 26.08.2010 o godz.17.00 w naszej parafii rozpoczęła się Suma odpustowa. Sprawował J± ks. Zbigniew Niemasik prob. par. ¶w. Maksymiliana Marii Kolbe w Dziwnówku. Wierni zgromadzili się w ¶wi±tyni, aby Matka Boża wysłuchała ich intencji i pró¶b. Wiadomo, że człowiek nie powinien tylko prosić, dlatego dziękowali¶my za wszystkie łaski.
     Ty jeste¶ chlub± naszego narodu. To słowa wy¶piewane w refrenie psalmu. Jak dobrze one opisuj± to, że wybrali¶my J± na nasz± Królow±. W kazaniu usłyszeli¶my że nasze życie powinno wypełnić się wiar±. Możemy przytoczyć sobie pewn± sytuacje. Na weselu w Kani Galilejskiej zabrakło wina. Matka Boża poprosiła swojego Syna aby pomógł młodej parze. Jezus przemienił wodę w wino. Tak samo nasze życie powinno się przemieniać i zapełniać modlitw±. Serce Matki jest kochaj±ce i gor±ce. Mimo zadanych jej ciosów, Ona zawsze wybaczy. 
     Następne rozważania dotyczyły wolno¶ci. Czuć się wolnym, mieć własne słowo. Wolno¶ć jest dana człowiekowi, lecz ludzie sami sobie j± odbieraj±. Nasi przodkowie będ±c w niewoli walczyli o ni±. Dlatego my jako ludzie wolni powinni¶my w sposób odpowiedzialny z niej korzystać.
     Po Liturgii Eucharystycznej odbyła się procesja wokół ¶wi±tyni. Na  zakończenie ks. Proboszcz podziękował ks. Zbigniewowi – naszemu byłemu wikariuszowi – przybyłym kapłanom, Akcji Katolickiej, Caritasowi, Żywemu Różańcowi, parafianom, pielgrzymom, oraz tym którzy w sposób czynny zaangażowali się w przygotowanie uroczysto¶ci parafialnej, by następnie udać się na festyn parafialny.
 
 
 
Dzi¶ jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodz±:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

Do końca roku zostało162 dni.

DziĹ› obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Imieniny

Brygidy, Apolinarego

myśl dnia
„MÄ…drość to cĂłrka doĹ›wiadczenia.”
Leonardo da Vinci
czytanie

Ga 2, 19-20
Ps 34
J 15, 1-8
liturgia dnia