Aktualno¶ci

Odpust parafialny - kaznodzieja odpustowy ks. Z.N.
  • frontOdpust parafialny
  • MB Częstochowskiej
  • 26.08.2010r.

Dnia 26.08.2010 o godz.17.00 w naszej parafii rozpoczęła się Suma odpustowa. Sprawował J± ks. Zbigniew Niemasik prob. par. ¶w. Maksymiliana Marii Kolbe w Dziwnówku. Wierni zgromadzili się w ¶wi±tyni, aby Matka Boża wysłuchała ich intencji i pró¶b. Wiadomo, że człowiek nie powinien tylko prosić, dlatego dziękowali¶my za wszystkie łaski.
     Ty jeste¶ chlub± naszego narodu. To słowa wy¶piewane w refrenie psalmu. Jak dobrze one opisuj± to, że wybrali¶my J± na nasz± Królow±. W kazaniu usłyszeli¶my że nasze życie powinno wypełnić się wiar±. Możemy przytoczyć sobie pewn± sytuacje. Na weselu w Kani Galilejskiej zabrakło wina. Matka Boża poprosiła swojego Syna aby pomógł młodej parze. Jezus przemienił wodę w wino. Tak samo nasze życie powinno się przemieniać i zapełniać modlitw±. Serce Matki jest kochaj±ce i gor±ce. Mimo zadanych jej ciosów, Ona zawsze wybaczy.
     Następne rozważania dotyczyły wolno¶ci. Czuć się wolnym, mieć własne słowo. Wolno¶ć jest dana człowiekowi, lecz ludzie sami sobie j± odbieraj±. Nasi przodkowie będ±c w niewoli walczyli o ni±. Dlatego my jako ludzie wolni powinni¶my w sposób odpowiedzialny z niej korzystać.
     Po Liturgii Eucharystycznej odbyła się procesja wokół ¶wi±tyni. Na  zakończenie ks. Proboszcz podziękował ks. Zbigniewowi – naszemu byłemu wikariuszowi – przybyłym kapłanom, Akcji Katolickiej, Caritasowi, Żywemu Różańcowi, parafianom, pielgrzymom, oraz tym którzy w sposób czynny zaangażowali się w przygotowanie uroczysto¶ci parafialnej, by następnie udać się na festyn parafialny.

Dzi¶ jest:

Wtorek, 12 Grudnia 2017 roku.

Imieniny obchodz±:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj

DziĹ› obchodzimy

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Joanny, Aleksandra

„Radość jest matkÄ… wszystkich cnĂłt.”
Johann Wolfgang Goethe

Iz 40, 1-11