Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Odpust parafialny - kaznodzieja odpustowy ks. Z.N.
  • frontOdpust parafialny
  • MB Częstochowskiej 
  • 26.08.2010r.

 
     Dnia 26.08.2010 o godz.17.00 w naszej parafii rozpoczęła się Suma odpustowa. Sprawował Ją ks. Zbigniew Niemasik prob. par. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Dziwnówku. Wierni zgromadzili się w świątyni, aby Matka Boża wysłuchała ich intencji i próśb. Wiadomo, że człowiek nie powinien tylko prosić, dlatego dziękowaliśmy za wszystkie łaski.
     Ty jesteś chlubą naszego narodu. To słowa wyśpiewane w refrenie psalmu. Jak dobrze one opisują to, że wybraliśmy Ją na naszą Królową. W kazaniu usłyszeliśmy że nasze życie powinno wypełnić się wiarą. Możemy przytoczyć sobie pewną sytuacje. Na weselu w Kani Galilejskiej zabrakło wina. Matka Boża poprosiła swojego Syna aby pomógł młodej parze. Jezus przemienił wodę w wino. Tak samo nasze życie powinno się przemieniać i zapełniać modlitwą. Serce Matki jest kochające i gorące. Mimo zadanych jej ciosów, Ona zawsze wybaczy. 
     Następne rozważania dotyczyły wolności. Czuć się wolnym, mieć własne słowo. Wolność jest dana człowiekowi, lecz ludzie sami sobie ją odbierają. Nasi przodkowie będąc w niewoli walczyli o nią. Dlatego my jako ludzie wolni powinniśmy w sposób odpowiedzialny z niej korzystać.
     Po Liturgii Eucharystycznej odbyła się procesja wokół świątyni. Na  zakończenie ks. Proboszcz podziękował ks. Zbigniewowi – naszemu byłemu wikariuszowi – przybyłym kapłanom, Akcji Katolickiej, Caritasowi, Żywemu Różańcowi, parafianom, pielgrzymom, oraz tym którzy w sposób czynny zaangażowali się w przygotowanie uroczystości parafialnej, by następnie udać się na festyn parafialny.
 
 
 
Dziś jest:

Środa, 18 Października 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało75 dni.

Dziś obchodzimy

św. Łukasza, ewangelisty, święto

Imieniny

Łukasza, Juliana

myśl dnia
„Komu Ĺźycie nie narzuca Ĺźadnych ciężarĂłw, temu stanie się samo ciężarem.”
Peter Sirius
czytanie

2 Tm 4, 9-17a
Ps 145
Łk 10, 1-9

liturgia dnia