Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Kościół Domowy
  • KDZawiązanie się
  • Kręgu Kościoła Domowego
  • 19.06.2010r.

    

    

     W trzecią sobotę czerwca w naszej parafii miało miejsce zakończenie dwuletniego okresu formacyjnego Kręgu Kościoła Domowego. Krąg powstał w 2008r. po rekolekcjach małżeńskich prowadzonych przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Były to rekolekcje o błogosławionych małżonkach Quattrrocchi. Przykład ich życia, a także atmosfera rekolekcji stały się pokusą by w naszej wspólnocie parafialnej zawiązać krąg. Przez dwa lata byliśmy prowadzeni przez wyznaczone małżeństwo będące już dłuższy czas w Kościele Domowym. Sobotnia Msza św. była uwieńczeniem tego okresu. Czas ten był prawdziwym świętem dla całego Kościoła Domowego – przybyły do nas małżeństwa z innych Kręgów, dotarła też para rejonowa oraz diecezjalna. Ksiądz Łukasz – opiekun naszej wspólnoty - podkreślił w trakcie Eucharystii, że sensem Kościoła Domowego są jego zobowiązania.

     Kościół Domowy jest wspólnotą bardzo żywą! Wspólnotą dającą bardzo wiele, ale też wymagającą. Nasze spotkania po podzieleniu się tym co wydarzyło się w naszych małżeństwach, rodzinach – spotykamy się regularnie raz w miesiącu – przechodzą w modlitwę, rozważanie Pisma Świętego i część formacyjną. Głównym celem i sensem Kościoła Domowego jest wprowadzenie małżonków w życie na fundamencie wiary Jezusa Chrystusa.

     W życiu codziennym potrzebna jest praktyka małżeńskiej modlitwy, comiesięcznego dialogu małżeńskiego, codziennego czytania Biblii i Jej rozważanie. Krąg Kościoła Domowego na dzień dzisiejszy tworzy pięć małżeństw.

 

 

 

 
Dziś jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

Do końca roku zostało313 dni.

Dziś obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Imieniny

Marty, Małgorzaty

myśl dnia
„Ĺťycie kaĹźdego człowieka musi być nieprzerwaną wędrĂłwką ku świętości.”
św. Jan Paweł II
czytanie

1 P 5, 1-4
Ps 23
Mt 16, 13-19
liturgia dnia