Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


40 lat służby Bogu i Człowiekowi
  • 4020.06.2010r. we Mszy św. o godz. 18:00
  • dziękowaliśmy Panu Bogu za 40 lat
  • posługi kapłańskiej
  • naszego Ks. Proboszcza.

 

 

     Powołanie to niezwykły dar. Fakt, że Bóg wzywa ludzi do tego, by poszli za nim – jak pisze Jan Paweł II w książce pt. Dar i Tajemnica – jest tajemnicą. Nasza parafia ma wielką radość, bo świętowała czterdziestolecie posługi kapłańskiej swojego Księdza Proboszcza. W niedzielę, 20 czerwca we Mszy świętej o godzinie 18.00 wraz z przybyłymi gośćmi modliliśmy się w intencji Czcigodnego Jubilata. Pełne wdzięczności słowa wypowiedzieli między innymi kapłani pochodzący z Maszewa, którzy przybyli na tą uroczystość. Po Mszy św., kilkanaście delegacji różnych grup wiekowych, klubów i instytucji po kolei podchodziło do Ks. Jubilata, między innymi przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Urzędu Miasta i Gminy, Szkoły Podstawowej, Kościołów Filialnych, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Dzieci, Młodzieży, Ministrantów, Żywego Różańca, Caritasu, Kościoła Domowego, Akcji Katolickiej, Klubu Seniora, Emerytów i Rencistów naszej parafii. Po odśpiewanym Sto lat Ks. Prob. podziękował wszystkim za przybycie, modlitwę i udzielił Bożego błogosławieństwa.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Dziś jest:

Środa, 18 Października 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało75 dni.

Dziś obchodzimy

św. Łukasza, ewangelisty, święto

Imieniny

Łukasza, Juliana

myśl dnia
„Komu Ĺźycie nie narzuca Ĺźadnych ciężarĂłw, temu stanie się samo ciężarem.”
Peter Sirius
czytanie

2 Tm 4, 9-17a
Ps 145
Łk 10, 1-9

liturgia dnia