Aktualno¶ci

• 4020.06.2010r. we Mszy ¶w. o godz. 18:00
  • dziękowali¶my Panu Bogu za 40 lat
  • posługi kapłańskiej
  • naszego Ks. Proboszcza.

Powołanie to niezwykły dar. Fakt, że Bóg wzywa ludzi do tego, by poszli za nim – jak pisze Jan Paweł II w ksi±żce pt. Dar i Tajemnica – jest tajemnic±. Nasza parafia ma wielk± rado¶ć, bo ¶więtowała czterdziestolecie posługi kapłańskiej swojego Księdza Proboszcza. W niedzielę, 20 czerwca we Mszy ¶więtej o godzinie 18.00 wraz z przybyłymi go¶ćmi modlili¶my się w intencji Czcigodnego Jubilata. Pełne wdzięczno¶ci słowa wypowiedzieli między innymi kapłani pochodz±cy z Maszewa, którzy przybyli na t± uroczysto¶ć. Po Mszy ¶w., kilkana¶cie delegacji różnych grup wiekowych, klubów i instytucji po kolei podchodziło do Ks. Jubilata, między innymi przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Urzędu Miasta i Gminy, Szkoły Podstawowej, Ko¶ciołów Filialnych, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Dzieci, Młodzieży, Ministrantów, Żywego Różańca, Caritasu, Ko¶cioła Domowego, Akcji Katolickiej, Klubu Seniora, Emerytów i Rencistów naszej parafii. Po od¶piewanym Sto lat Ks. Prob. podziękował wszystkim za przybycie, modlitwę i udzielił Bożego błogosławieństwa.

Dzi¶ jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodz±:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

DziĹ› obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Brygidy, Apolinarego

„MÄ…drość to cĂłrka doĹ›wiadczenia.”
Leonardo da Vinci

Ga 2, 19-20