Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Niedziela modlitw o dar nowych powołań kapłańskich ...
  • Niedziela Powołaniowa
  • 13.06.2010r.


 

     13 czerwca bieżącego roku w naszej wspólnocie parafialnej modliliśmy się o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Naszą parafię odwiedziło dwóch seminarzystów z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Dk. Adam Polaszczyk (rok V) i kl. Maciej Kowalski (rok III). W trakcie każdej Mszy św. w ramach Liturgii Słowa dzielili się świadectwem swojego powołania i prosili Pana żniwa aby posłał robotników na żniwo swoje.
     Tak o swoim powołaniu mówił kl. Maciej: wszystko zaczęło się w Pyrzycach. To tam przyszedł na świat i spędził dzieciństwo. Nic nie wskazywało na to, że wstąpi do seminarium. Razem z kolegami grał w piłkę, oglądał mecze i chodził do szkoły. Nie uczył się wybitnie, nie biegał co i rusz do kościoła, jednak na ogół starał się uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. W liceum nadszedł czas wyboru. Wtedy pojawiła się myśl o pójściu do seminarium, jednakże szybko została zagłuszona. Przecież młody chłopak, w dresie, z wygoloną głową i naciągniętym kapturem nie może zostać księdzem. Mimo wszystko ta myśl gdzieś została, pojawiły się wątpliwości. Po liceum należałoby wybrać kierunek studiów. Tak też się stało. Maciej przez pół roku studiował ekonomię, ale głos Boga nie ustawał. Dotarło do niego, że tylko, gdy odpowie Bogu tak, będzie szczęśliwy. Wrócił do domu, odwiedził swojego proboszcza i zawiózł niezbędne dokumenty do szczecińskiego seminarium. Teraz jest na trzecim roku. Wielu jego przyjaciół zostało już księżmi, wielu jest dla niego wielkim autorytetem na drodze do kapłaństwa. Dziś kl. Maciej już wie, że kapłaństwo jest jego powołaniem.
     Dk. Adamowi i kl. Maciejowi życzymy w dalszym ciągu podążania za Chrystusem Dobrym Pasterzem a po przyjęciu święceń kapłańskich wiernej służby Bogu i drugiemu człowiekowi.

 
Dziś jest:

Wtorek, 12 Grudnia 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj

Do końca roku zostało20 dni.

Dziś obchodzimy

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Imieniny

Joanny, Aleksandra

myśl dnia
„Radość jest matką wszystkich cnĂłt.”
Johann Wolfgang Goethe
czytanie

Iz 40, 1-11
Ps 96
Mt 18, 12-14

liturgia dnia