Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Podsumowanie misji świętych
  • MisjePodsumowanie misji świętych
  • 23-30.05.2010r.

 

 

W tym roku, w dniach 23-30 maja w naszej parafii odbywały się Misje Święte. prowadzili je ojcowie misjonarze – ojciec Zdzisław i ojciec Mariusz ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Przez cały tydzień głosili Słowo Boże oraz nauki misyjne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były spotkania z dorosłymi, nauki dla młodzieży, dni poświęcone małżonkom oraz osobom chorym.

Poniedziałek był dniem poświęconym dorosłym. Po zakończeniu Eucharystii misjonarze spotkali się z dorosłymi. Rozmawiali z nimi o roli dorosłych, rodziców i osób starszych. O godzinie 21.00 miał miejsce pierwszy w czasie tych misji Apel Maryjny.

We wtorek uczestniczyliśmy w nabożeństwie pojednania. Dla wielu jedno z najtrudniejszych w czasie tych misji. Ojcowie zachęcali, aby wyjść z ławek i podejść do każdego z wyciągniętą na zgodę ręką, a jeżeli trzeba, powiedzieć przepraszam. Kiedy wszyscy wrócili już do ławek zapanowała atmosfera wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Po Mszy wieczornej o. Zdzisław spotkał się z młodymi naszej parafii. Krótkie przypowieści i pouczające świadectwa dały młodym do myślenia. Po Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00 wysłuchaliśmy kazania na temat roli Maryi w losach narodu polskiego.

Środa to dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wówczas pochylaliśmy się nad sakramentem chrztu, oraz świadomie powtarzaliśmy słowa przyrzeczeń. Po Mszy św. ulicami naszego miasta uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej.

W czwartek obraliśmy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela, a na Apelu kontynuowaliśmy omawianie roli Matki Bożej w historii Polski. Wieczorem po Mszy świętej, tym razem o. Mariusz spotkał się z młodymi. Opowiadał im losy domu zbudowanego z kiepskich materiałów. Bez fundamentów. Taki dom nie ma szansy na długoletnie funkcjonowanie. Wspólne śpiewanie i nauki zakończyła modlitwa w intencji duchownych.

Piątek był dniem w którym kapłani udzielili wszystkim chorym sakramentu namaszczenia chorych, aby umocnić ich i dać im siłę na kolejne dni. Wieczorem podczas Mszy św. małżonkowie odnowili śluby małżeńskie. Apel Jasnogórski tradycyjnie zakończyła pieśń Zapada zmrok.

Sobota była dniem poświęconym Maryi. Rano miało miejsce nabożeństwo dla dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Po południu Ojcowie Redemptoryści zawierzyli naszą parafię Matce Bożej. Wieczorny Apel Jasnogórski zakończyła litania loretańska.

W niedzielę, ostatni dzień misji świętych nastąpiło poświecenie i adoracja krzyża misyjnego.

Podsumowując misje święte, były one czasem wytężonej pracy duchowej. Pozwoliły zweryfikować relację z Bogiem, z sobą samym a także z drugim człowiekiem. Mogliśmy na moment się zatrzymać, w spokoju spojrzeć na pęd ludzkiego życia i zastanowić się co zrobić bo on nas nie zniewalał … Już za nie cały renowacja misji świętych. Miejmy nadzieję, że nasze postanowienia i wnioski powzięte w tych misjach dotrwają do czasu renowacji, która je tylko utrwali. 

 

 


 
Dziś jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

Do końca roku zostało162 dni.

Dziś obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Imieniny

Brygidy, Apolinarego

myśl dnia
„Mądrość to cĂłrka doświadczenia.”
Leonardo da Vinci
czytanie

Ga 2, 19-20
Ps 34
J 15, 1-8
liturgia dnia