Menu główne
Aktualno¶ci
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Podsumowanie misji ¶więtych
  • MisjePodsumowanie misji ¶więtych
  • 23-30.05.2010r.

 

 

W tym roku, w dniach 23-30 maja w naszej parafii odbywały się Misje ¦więte. prowadzili je ojcowie misjonarze – ojciec Zdzisław i ojciec Mariusz ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Przez cały tydzień głosili Słowo Boże oraz nauki misyjne. Każdy mógł znaleĽć co¶ dla siebie, były spotkania z dorosłymi, nauki dla młodzieży, dni po¶więcone małżonkom oraz osobom chorym.

Poniedziałek był dniem po¶więconym dorosłym. Po zakończeniu Eucharystii misjonarze spotkali się z dorosłymi. Rozmawiali z nimi o roli dorosłych, rodziców i osób starszych. O godzinie 21.00 miał miejsce pierwszy w czasie tych misji Apel Maryjny.

We wtorek uczestniczyli¶my w nabożeństwie pojednania. Dla wielu jedno z najtrudniejszych w czasie tych misji. Ojcowie zachęcali, aby wyj¶ć z ławek i podej¶ć do każdego z wyci±gnięt± na zgodę ręk±, a jeżeli trzeba, powiedzieć przepraszam. Kiedy wszyscy wrócili już do ławek zapanowała atmosfera wzajemnej życzliwo¶ci i przebaczenia. Po Mszy wieczornej o. Zdzisław spotkał się z młodymi naszej parafii. Krótkie przypowie¶ci i pouczaj±ce ¶wiadectwa dały młodym do my¶lenia. Po Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00 wysłuchali¶my kazania na temat roli Maryi w losach narodu polskiego.

¦roda to dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wówczas pochylali¶my się nad sakramentem chrztu, oraz ¶wiadomie powtarzali¶my słowa przyrzeczeń. Po Mszy ¶w. ulicami naszego miasta uczestniczyli¶my w drodze krzyżowej.

W czwartek obrali¶my Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela, a na Apelu kontynuowali¶my omawianie roli Matki Bożej w historii Polski. Wieczorem po Mszy ¶więtej, tym razem o. Mariusz spotkał się z młodymi. Opowiadał im losy domu zbudowanego z kiepskich materiałów. Bez fundamentów. Taki dom nie ma szansy na długoletnie funkcjonowanie. Wspólne ¶piewanie i nauki zakończyła modlitwa w intencji duchownych.

Pi±tek był dniem w którym kapłani udzielili wszystkim chorym sakramentu namaszczenia chorych, aby umocnić ich i dać im siłę na kolejne dni. Wieczorem podczas Mszy ¶w. małżonkowie odnowili ¶luby małżeńskie. Apel Jasnogórski tradycyjnie zakończyła pie¶ń Zapada zmrok.

Sobota była dniem po¶więconym Maryi. Rano miało miejsce nabożeństwo dla dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Po południu Ojcowie Redemptory¶ci zawierzyli nasz± parafię Matce Bożej. Wieczorny Apel Jasnogórski zakończyła litania loretańska.

W niedzielę, ostatni dzień misji ¶więtych nast±piło po¶wiecenie i adoracja krzyża misyjnego.

Podsumowuj±c misje ¶więte, były one czasem wytężonej pracy duchowej. Pozwoliły zweryfikować relację z Bogiem, z sob± samym a także z drugim człowiekiem. Mogli¶my na moment się zatrzymać, w spokoju spojrzeć na pęd ludzkiego życia i zastanowić się co zrobić bo on nas nie zniewalał … Już za nie cały renowacja misji ¶więtych. Miejmy nadzieję, że nasze postanowienia i wnioski powzięte w tych misjach dotrwaj± do czasu renowacji, która je tylko utrwali. 

 

 


 
Dzi¶ jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodz±:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

Do końca roku zostało313 dni.

DziĹ› obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Imieniny

Marty, Małgorzaty

myśl dnia
„Ĺ»ycie kaĹĽdego czĹ‚owieka musi być nieprzerwanÄ… wÄ™drĂłwkÄ… ku Ĺ›wiÄ™toĹ›ci.”
św. Jan Paweł II
czytanie

1 P 5, 1-4
Ps 23
Mt 16, 13-19
liturgia dnia