Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Spektakl słowno-muzyczny pt. "W Ojczyśnie serce me zostało"
  • Rocznica90 urodziny Sługi Bożego
  • Jana Pawła II w naszej parafii.

 
 
    
     18.05.1920r., urodził się Karol Wojtyła, człowiek, który został papieżem. Jan Paweł II – bo takie przyjął imię – swoją nadzieję pokładał w młodzieży. Dlatego 18.05.2010r., w 90 rocznicę Jego urodzin, w naszym kościele tuż po Mszy św., odbył się spektakl słowno muzyczny młodzieżowego chóru Cavatina pt. W Ojczyźnie serce me zostało. Jego celem było przypomnieć osobę Karola Wojtyły. Mówiliśmy o pielgrzymkach Papieża do ziemi ojczystej. Było ich osiem. Tylko osiem? Każdy zdał sobie z tego sprawę. Karol Wojtyła był przywiązany do naszego kraju. Tu zostało jego serce. Kochał młodzież, mówił że to ona jest nadzieją Kościoła. Umiał z nią rozmawiać. Był nie podważalnym autorytetem. Wygłaszane homilie, wiersze, pobudzały nas do refleksji. Spektakl miał pokazać, że mimo tego, że nie ma Go już wśród nas, to pamiętamy i będziemy pamiętać.

     Ile jest osób na świecie, tyle jest dróg prowadzących do Boga – zaakcentował w homilii ks. Łukasz. Każdy z nas ma swoją jedyną i nie powtarzalną drogę, i to od niego zależy czy ją znajdzie czy nie! Jan Paweł II pokazywał jak jej szukać, jak nie poddać się i dążyć do celów które sobie wyznaczamy. Dzięki radom, przemyśleniom,  wierszom, wskazywał jak piękny może być świat. Nadeszła jednak chwila rozstania. Jedni krzyczeli Zostań z Nami... Inni zgromadzeni pod oknem papieskim przy Franciszkańskiej w Krakowie modlili się, jeszcze inni płakali. Wybiła ta godzina, już Go z nami nie było. W całej Polsce zapadła cisza. Chciał abyśmy zawsze pamiętali zarówno pochylając się nad Jego nauczaniem i w modlitwie.

 Zapraszamy do galerii zdjęć z 90 rocznicy urodzin Jana Pawła II

 
Dziś jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

Do końca roku zostało313 dni.

Dziś obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Imieniny

Marty, Małgorzaty

myśl dnia
„Ĺťycie kaĹźdego człowieka musi być nieprzerwaną wędrĂłwką ku świętości.”
św. Jan Paweł II
czytanie

1 P 5, 1-4
Ps 23
Mt 16, 13-19
liturgia dnia