Spektakl słowno-muzyczny pt. "W Ojczyśnie serce me zostało"
  • Rocznica90 urodziny Sługi Bożego
  • Jana Pawła II w naszej parafii.

18.05.1920r., urodził się Karol Wojtyła, człowiek, który został papieżem. Jan Paweł II – bo takie przyjął imię – swoją nadzieję pokładał w młodzieży. Dlatego 18.05.2010r., w 90 rocznicę Jego urodzin, w naszym kościele tuż po Mszy św., odbył się spektakl słowno muzyczny młodzieżowego chóru Cavatina pt. W Ojczyźnie serce me zostało. Jego celem było przypomnieć osobę Karola Wojtyły. Mówiliśmy o pielgrzymkach Papieża do ziemi ojczystej. Było ich osiem. Tylko osiem? Każdy zdał sobie z tego sprawę. Karol Wojtyła był przywiązany do naszego kraju. Tu zostało jego serce. Kochał młodzież, mówił że to ona jest nadzieją Kościoła. Umiał z nią rozmawiać. Był nie podważalnym autorytetem. Wygłaszane homilie, wiersze, pobudzały nas do refleksji. Spektakl miał pokazać, że mimo tego, że nie ma Go już wśród nas, to pamiętamy i będziemy pamiętać.

Ile jest osób na świecie, tyle jest dróg prowadzących do Boga – zaakcentował w homilii ks. Łukasz. Każdy z nas ma swoją jedyną i nie powtarzalną drogę, i to od niego zależy czy ją znajdzie czy nie! Jan Paweł II pokazywał jak jej szukać, jak nie poddać się i dążyć do celów które sobie wyznaczamy. Dzięki radom, przemyśleniom,  wierszom, wskazywał jak piękny może być świat. Nadeszła jednak chwila rozstania. Jedni krzyczeli Zostań z Nami... Inni zgromadzeni pod oknem papieskim przy Franciszkańskiej w Krakowie modlili się, jeszcze inni płakali. Wybiła ta godzina, już Go z nami nie było. W całej Polsce zapadła cisza. Chciał abyśmy zawsze pamiętali zarówno pochylając się nad Jego nauczaniem i w modlitwie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z 90 rocznicy urodzin Jana Pawła II