Archidiecezjalne Dni Młodych 01-03.05.2010r.
  • Dni MłodychADM czyli Archidiecezjalne Dni Młodych
  • w Choszcznie 01-03.05.2010r.

Czy można świetnie się bawić, śmiać, tańczyć, brać udział w wybranych przez siebie zajęciach i modlić się w tym samym czasie? Czy jest możliwe zgromadzić półtora tysiąca młodych ludzi i pokazać im, że można się bawić bez alkoholu, papierosów i w dodatku przez cały czas zbliżać się do Boga? To trudne zadanie, ale jak sie okazało, możliwe do wykonania. W dniach 1-3 maja 2010 roku młodzież naszej parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnych Dniach Młodych. Tegoroczne spotkania odbywały się w Choszcznie pod hasłem Odkryj lepsze życie. Grupa z Maszewa przez 3 dni brała udział w szeregu nabożeństw, imprez, koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Trzy dni spędzili nie tylko z Bogiem, ale też z innymi młodymi, wspólnie zadając sobie pytanie jak żyć?. Szukając na nie odpowiedzi przygotowywali receptę na życie, pisali list do przyjaciela, nieśli na własnych ramionach krzyż Dni Młodych. Wspólnie z innymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz Drodze Światła, które przeszły ulicami Choszczna. Dla tych młodych ludzi, z których większość po raz pierwszy była na Dniach Młodych to na pewno niezapomniane przeżycie. Widok 1500 gimnazjalistów, licealistów i studentów klęczących na ogromnym placu robił niesamowite wrażenie. W czasach, gdy dla młodego człowieka bogiem staje się komputer lub alkohol Dni Młodych pozwalają uwierzyć na nowo w Boga i człowieka. Cała grupa wspaniale wspomina ten wyjazd. Większość z nich zadeklarowała już swoją obecność za rok. Jeżeli Bóg pozwoli, wyruszą też do Madrytu na Światowe Dni Młodych, by wraz z młodymi z całego świata oraz Ojcem Świętym Benedyktem XVI modlić się w stolicy Hiszpanii.