Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Archidiecezjalne Dni Młodych 01-03.05.2010r.
  • Dni MłodychADM czyli Archidiecezjalne Dni Młodych
  • w Choszcznie 01-03.05.2010r.
    
     Czy można świetnie się bawić, śmiać, tańczyć, brać udział w wybranych przez siebie zajęciach i modlić się w tym samym czasie? Czy jest możliwe zgromadzić półtora tysiąca młodych ludzi i pokazać im, że można się bawić bez alkoholu, papierosów i w dodatku przez cały czas zbliżać się do Boga? To trudne zadanie, ale jak sie okazało, możliwe do wykonania. W dniach 1-3 maja 2010 roku młodzież naszej parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnych Dniach Młodych. Tegoroczne spotkania odbywały się w Choszcznie pod hasłem Odkryj lepsze życie. Grupa z Maszewa przez 3 dni brała udział w szeregu nabożeństw, imprez, koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Trzy dni spędzili nie tylko z Bogiem, ale też z innymi młodymi, wspólnie zadając sobie pytanie jak żyć?. Szukając na nie odpowiedzi przygotowywali receptę na życie, pisali list do przyjaciela, nieśli na własnych ramionach krzyż Dni Młodych. Wspólnie z innymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz Drodze Światła, które przeszły ulicami Choszczna. Dla tych młodych ludzi, z których większość po raz pierwszy była na Dniach Młodych to na pewno niezapomniane przeżycie. Widok 1500 gimnazjalistów, licealistów i studentów klęczących na ogromnym placu robił niesamowite wrażenie. W czasach, gdy dla młodego człowieka bogiem staje się komputer lub alkohol Dni Młodych pozwalają uwierzyć na nowo w Boga i człowieka. Cała grupa wspaniale wspomina ten wyjazd. Większość z nich zadeklarowała już swoją obecność za rok. Jeżeli Bóg pozwoli, wyruszą też do Madrytu na Światowe Dni Młodych, by wraz z młodymi z całego świata oraz Ojcem Świętym Benedyktem XVI modlić się w stolicy Hiszpanii.
 
 
Dziś jest:

Poniedziałek, 23 Lipca 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna,
Żelisław

Do końca roku zostało162 dni.

Dziś obchodzimy

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Imieniny

Brygidy, Apolinarego

myśl dnia
„Mądrość to cĂłrka doświadczenia.”
Leonardo da Vinci
czytanie

Ga 2, 19-20
Ps 34
J 15, 1-8
liturgia dnia