Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Archidiecezjalne Dni Młodych 01-03.05.2010r.
  • Dni MłodychADM czyli Archidiecezjalne Dni Młodych
  • w Choszcznie 01-03.05.2010r.
    
     Czy można świetnie się bawić, śmiać, tańczyć, brać udział w wybranych przez siebie zajęciach i modlić się w tym samym czasie? Czy jest możliwe zgromadzić półtora tysiąca młodych ludzi i pokazać im, że można się bawić bez alkoholu, papierosów i w dodatku przez cały czas zbliżać się do Boga? To trudne zadanie, ale jak sie okazało, możliwe do wykonania. W dniach 1-3 maja 2010 roku młodzież naszej parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnych Dniach Młodych. Tegoroczne spotkania odbywały się w Choszcznie pod hasłem Odkryj lepsze życie. Grupa z Maszewa przez 3 dni brała udział w szeregu nabożeństw, imprez, koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Trzy dni spędzili nie tylko z Bogiem, ale też z innymi młodymi, wspólnie zadając sobie pytanie jak żyć?. Szukając na nie odpowiedzi przygotowywali receptę na życie, pisali list do przyjaciela, nieśli na własnych ramionach krzyż Dni Młodych. Wspólnie z innymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz Drodze Światła, które przeszły ulicami Choszczna. Dla tych młodych ludzi, z których większość po raz pierwszy była na Dniach Młodych to na pewno niezapomniane przeżycie. Widok 1500 gimnazjalistów, licealistów i studentów klęczących na ogromnym placu robił niesamowite wrażenie. W czasach, gdy dla młodego człowieka bogiem staje się komputer lub alkohol Dni Młodych pozwalają uwierzyć na nowo w Boga i człowieka. Cała grupa wspaniale wspomina ten wyjazd. Większość z nich zadeklarowała już swoją obecność za rok. Jeżeli Bóg pozwoli, wyruszą też do Madrytu na Światowe Dni Młodych, by wraz z młodymi z całego świata oraz Ojcem Świętym Benedyktem XVI modlić się w stolicy Hiszpanii.
 
 
Dziś jest:

Środa, 18 Października 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało75 dni.

Dziś obchodzimy

św. Łukasza, ewangelisty, święto

Imieniny

Łukasza, Juliana

myśl dnia
„Komu Ĺźycie nie narzuca Ĺźadnych ciężarĂłw, temu stanie się samo ciężarem.”
Peter Sirius
czytanie

2 Tm 4, 9-17a
Ps 145
Łk 10, 1-9

liturgia dnia