Aktualno¶ci

Archidiecezjalne Dni Młodych 01-03.05.2010r.
  • Dni MłodychADM czyli Archidiecezjalne Dni Młodych
  • w Choszcznie 01-03.05.2010r.

Czy można ¶wietnie się bawić, ¶miać, tańczyć, brać udział w wybranych przez siebie zajęciach i modlić się w tym samym czasie? Czy jest możliwe zgromadzić półtora tysi±ca młodych ludzi i pokazać im, że można się bawić bez alkoholu, papierosów i w dodatku przez cały czas zbliżać się do Boga? To trudne zadanie, ale jak sie okazało, możliwe do wykonania. W dniach 1-3 maja 2010 roku młodzież naszej parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnych Dniach Młodych. Tegoroczne spotkania odbywały się w Choszcznie pod hasłem Odkryj lepsze życie. Grupa z Maszewa przez 3 dni brała udział w szeregu nabożeństw, imprez, koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Trzy dni spędzili nie tylko z Bogiem, ale też z innymi młodymi, wspólnie zadaj±c sobie pytanie jak żyć?. Szukaj±c na nie odpowiedzi przygotowywali receptę na życie, pisali list do przyjaciela, nie¶li na własnych ramionach krzyż Dni Młodych. Wspólnie z innymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz Drodze ¦wiatła, które przeszły ulicami Choszczna. Dla tych młodych ludzi, z których większo¶ć po raz pierwszy była na Dniach Młodych to na pewno niezapomniane przeżycie. Widok 1500 gimnazjalistów, licealistów i studentów klęcz±cych na ogromnym placu robił niesamowite wrażenie. W czasach, gdy dla młodego człowieka bogiem staje się komputer lub alkohol Dni Młodych pozwalaj± uwierzyć na nowo w Boga i człowieka. Cała grupa wspaniale wspomina ten wyjazd. Większo¶ć z nich zadeklarowała już swoj± obecno¶ć za rok. Jeżeli Bóg pozwoli, wyrusz± też do Madrytu na ¦wiatowe Dni Młodych, by wraz z młodymi z całego ¶wiata oraz Ojcem ¦więtym Benedyktem XVI modlić się w stolicy Hiszpanii.

Dzi¶ jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodz±:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

DziĹ› obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Marty, Małgorzaty

„Ĺ»ycie kaĹĽdego czĹ‚owieka musi być nieprzerwanÄ… wÄ™drĂłwkÄ… ku Ĺ›wiÄ™toĹ›ci.”

1 P 5, 1-4