Aktualno¶ci

Sakrament bierzmowania
  • BierzmowanieBierzmowanie
  • 27.04.2010r.

Dnia 28.04.2010 roku w Ko¶ciele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie odbyła się uroczysto¶ć bierzmowania osób, które w ci±gu trzech lat przygotowywały się, aby przyj±ć dary Ducha ¦więtego. Punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęła się Msza ¶więta koncelebrowana, której przewodniczył ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Ksi±dz proboszcz Jan Żyła za¶wiadczył, że każdy kandydat jest przygotowany do przyjęcia sakramentu dojrzało¶ci chrze¶cijańskiej. Następnie potwierdziła to sama młodzież. Po kazaniu kandydaci wraz ze ¶wiadkami ustawili się w nawie głównej i po kolei podchodzili do ks. Bpa., by ten nama¶cił ich krzyżmem. Po przyjęciu darów Ducha ¦więtego wybrane osoby złożyły dary na ręce głównego celebransa. Pod koniec Mszy rodzice bierzmowanej młodzieży słowami wdzięczno¶ci i kwiatami podziękowali za udzielony sakrament. Po krótkim przemówieniu ks. Bp udzielił wiernym błogosławieństwa.

Na uwagę zasługuje  fakt, że ks. bp. M.B. Kruszyłowicz w ostatnim czasie obchodził 50-lecie przyjęcia ¶więceń kapłańskich oraz 20 lecie sakry biskupiej. Ks. prob. J.Ż. w imieniu kapłanów Dekanatu Maszewo i mieszkańców złożył życzenia dostojnemu jubilatowi przybliżaj±c pokrótce historię Jego posługi kapłańskiej i biskupiej. Ks. Biskupowi życzymy Bożego błogosławieństwa, rado¶ci z służby Bogu i człowiekowi oraz potrzebnych sił.

Zapraszamy do galerii zdjęć z sakramentu bierzmowania

Dzi¶ jest:

Czwartek, 22 Lutego 2018 roku.

Imieniny obchodz±:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław

DziĹ› obchodzimy

Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto

Marty, Małgorzaty

„Ĺ»ycie kaĹĽdego czĹ‚owieka musi być nieprzerwanÄ… wÄ™drĂłwkÄ… ku Ĺ›wiÄ™toĹ›ci.”

1 P 5, 1-4