Menu główne
Aktualności
Historia parafii
Galeria zdjęć
Duszpasterstwo:
- Akcja Katolicka
- Caritas
- Żywy Różaniec
- Katecheza:
- dzieci
- młodzieży
Nabożeństwa
Kontakt


Sakrament bierzmowania
  • BierzmowanieBierzmowanie
  • 27.04.2010r.

 

     Dnia 28.04.2010 roku w Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie odbyła się uroczystość bierzmowania osób, które w ciągu trzech lat przygotowywały się, aby przyjąć dary Ducha Świętego. Punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Ksiądz proboszcz Jan Żyła zaświadczył, że każdy kandydat jest przygotowany do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Następnie potwierdziła to sama młodzież. Po kazaniu kandydaci wraz ze świadkami ustawili się w nawie głównej i po kolei podchodzili do ks. Bpa., by ten namaścił ich krzyżmem. Po przyjęciu darów Ducha Świętego wybrane osoby złożyły dary na ręce głównego celebransa. Pod koniec Mszy rodzice bierzmowanej młodzieży słowami wdzięczności i kwiatami podziękowali za udzielony sakrament. Po krótkim przemówieniu ks. Bp udzielił wiernym błogosławieństwa.

     Na uwagę zasługuje  fakt, że ks. bp. M.B. Kruszyłowicz w ostatnim czasie obchodził 50-lecie przyjęcia święceń kapłańskich oraz 20 lecie sakry biskupiej. Ks. prob. J.Ż. w imieniu kapłanów Dekanatu Maszewo i mieszkańców złożył życzenia dostojnemu jubilatowi przybliżając pokrótce historię Jego posługi kapłańskiej i biskupiej. Ks. Biskupowi życzymy Bożego błogosławieństwa, radości z służby Bogu i człowiekowi oraz potrzebnych sił.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z sakramentu bierzmowania


 
Dziś jest:

Wtorek, 12 Grudnia 2017 roku.

Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj

Do końca roku zostało20 dni.

Dziś obchodzimy

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Imieniny

Joanny, Aleksandra

myśl dnia
„Radość jest matką wszystkich cnĂłt.”
Johann Wolfgang Goethe
czytanie

Iz 40, 1-11
Ps 96
Mt 18, 12-14

liturgia dnia